The Wayback Machine - https://web.archive.org/web/20201129010150/http://www.symbolabosphorus.com/turizm.html
Giriş
Çıkış
2 Yetişkin
- 1 Oda
Home > TURİZM

TURİZM
Symbola Bosphorus Hotel, Ortaköy

İstanbul, Avrupa ve Asya'yı ayıran Boğaziçi Boğazı'ndaki kıtalararası bir şehirdir. Tarihi eserleri, önemli anıtları ve tarihi kalıntıları nedeniyle 1985 yılında UNESCO Miras Alanı ilan edildi.

Konaklamanızın tadını çıkarın ve İstanbul'un size sunduğu her şeyi keşfedin!

ANITLAR

Aya Sofya
Ayasofya ya da Türk Ayasofya'da denildiği gibi, İstanbul sembolüdür. 532 ve 537 yılları arasında inşa edilmiştir ve Bizans sanatının başyapıtlarından biridir.
İstanbul'un en yüksek noktasında yer almaktadır ve şehrin panoramikini tanımladığından şüphesiz. Dört minaresi ve 30 metreden fazla kubbesi, Türk metropolünün en karakteristik resmini sunar.

Sultan Ahmet Camii
Sultanahmet Camii, İstanbul'daki en önemli camidir. Türkçe olarak Sultan I. Sultan Camii (Sultan Ahmed Camii) olarak bilinir, Sultan I. Sultan'ın emirleriyle 1609-1616 yılları arasında yapılmıştır.

Topkapı Sarayı
Saray Topkapı, İstanbul'daki imparatorluk zamanının en iyi yansımasıdır ve Konstantinopolis'in Osmanlı İmparatorluğu'nun merkezi olarak ulaştığı büyük gücü simgelemektedir.
700.000 metrekaresinde, Place Topkapı'nın dört verandası ve içinde birkaç bina var: diğerleri arasında silah odası, mutfak, kraliyet ahırları ve Hazine. Duvarlarının içinde ayrıca Arkeoloji Müzesi ve ilgilenilen diğer binalar bulunur.

MÜZELER

Arkeoloji Müzesi
1891'de Arkeoloji Müzesi kapılarını açtı ve Türkiye'nin ilk müzesi oldu.
Müzenin koleksiyonu üç farklı alanda paylaşılıyor:
- Arkeoloji Müzeleri: En dikkat çeken, İskender'in lahiti (4. yüzyıl) olan geniş lahit koleksiyonu.
- Doğu Sanat Koleksiyonu: Bu bölümde Osmanlı mezarlıkları ve Mısır, Sümer ve Acadian kültürlerinin bulguları var.
- Çanak çömlek ve mücevherler Koleksiyonu: Bu koleksiyon Kiremit Pavyonu'nda bulunuyor. Çok az oda var, ama en ilginç olanı ana bina.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi
Müze koleksiyonu, 40.000'den fazla farklı nesne kategorisinden oluşuyor: halı, seramik, heykel, lahit ve hatta Kur'an'ın farklı versiyonları. Ayrıca, Türkiye'nin farklı coğrafi ve zamansal alanlarında günlük yaşamın rekreasyonlarını görebileceğiniz küçük bir etnolojik bölüm bulunmaktadır.

TÜRK BANYOLARI

Süleymaniye Hamamı
Süleymaniye Hamamı, İstanbul'un en eski hamamlarından biridir. Kanuni Sultan Süleyman'ın görevi sırasında 1557 yılında yaptırılmıştır. İstanbul'un tek karışımlı hamamıdır.